mobil menu
Anasayfa » Sınav » ÖSYM YENİ SINAV TARİHİ VE BARAJ HAKKINDA BİLGİLER

ÖSYM YENİ SINAV TARİHİ VE BARAJ HAKKINDA BİLGİLER

takvim 15 Mayıs 2020    okunma 427 defa okundu    kat Kategori : Sınav
YKS yani üniversite sınavı tarihi, Koronavirüs tedbirleri kapsamında Temmuz ayına ertelenmişti. Ancak ‘normalleşme’ kararları ile sınav tarihi bir kez daha değiştirildi, sınav süresi ve Baraj puanına düzenleme geldi.

2020 YKS SINAV TARİHİ

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 27-28 Haziran’da yapılacak.

SINAV SÜRESİNE VE BARAJ PUANINA DÜZENLEME

YÖK, TYT sınavında geçen yıl verilen 135 dakikalık süre, yalnızca bu yıl için 30 dakika daha ilave süre ile 165 dakikaya çıkarıldığını duyurdu.

Yapılan açıklamada, "TYT sınavında geçen yıl verilen 135 dakikalık süre, yalnızca bu yıl için 30 dakika daha ilave süre ile 165 dakikaya çıkarıldı. Lisans programlarını tercih edebilmek için ilgili puan türünde uygulanan 180 baraj puanı da bu yıl ile sınırlı kalmak şartıyla 170'e çekildi. Üniversite sınavı Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun görüşleri doğrultusunda koruyucu önlemler alınarak en uygun şartlarda yapılacaktır." ifadelerine yer verildi.

YKS’DE KONULAR NELER OLACAK?

Yekta Saraç, YKS konuları için de "YKS'de sorulacak müfredatta da öğrencilerimizin lehine olanlar aranacak. Bu sınavların ortaöğretimi desteklemesi önemlidir. Daha önce yapılanlar çerçevesinde bir sınav olacak" açıklamasında bulundu.

MEB 2020 YKS KONULARI (GÜNCELLENMİŞ)

MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı, ÖSYM Başkanlığına soru hazırlamada dikkate alması gereken müfredat kapsamını güncelleyen yazıyı gönderdi. 12'nci sınıf öğrencileri, 9, 10 ve 11'inci sınıf müfredatlarına ek olarak 12. sınıf öğretim programlarının sadece birinci döneminden sorumlu olacak.

TYT soru bankası, kitap42.com farkı ile %50 ye varan indirimler ile hemen satın alabilirsiniz.

facebook instagram twitter blog youtube
Üniversite Hazırlık © Copyright 2020, Tüm hakları Saklıdır.
Kaliteli içerik üretmek için sürekli çalışan ve üreten bir topluluğuz.