mobil menu
Anasayfa » Sınav » MSÜ sınav sonuçları açıklandı !

MSÜ sınav sonuçları açıklandı !

takvim 29 Nisan 2022    okunma 94 defa okundu    kat Kategori : Sınav

ÖSYM Başkanı Aygün, "27 Mart'ta gerçekleştirdiğimiz 2022 Milli Savunma Üniversitesi askeri öğrenci aday belirleme sınavı sonuçları açıklanmıştır" açıklamasını yaptı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 2022-MSÜ sınav sonuçlarının açıklandığını, sonuçların "http://sonuc.osym.gov.tr" sayfası ve ÖSYM AİS mobil uygulamasından öğrenilebileceğini belirtti.

Sorular erişime açıldı

Öte yandan, söz konusu sınavın cevap kağıtları ve aday cevapları da erişime açıldı.Aday cevapları ve soruların doğru cevaplarına, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtları ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden bugünden itibaren 10 gün süreyle erişim sağlanabilecek.

Adaylar, "https://ais.osym.gov.tr" internet adresine TC kimlik numaraları ve şifreleriyle giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve "Cevap Kağıdı Görüntüleme" ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kağıdı görüntüsünü, cevap kağıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebilecek.

Ayrıca adaylar, form üzerindeki soru numaralarını seçtiklerinde, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görüntüleyebilecek.
facebook instagram twitter blog youtube
Üniversite Hazırlık © Copyright 2020, Tüm hakları Saklıdır.
Kaliteli içerik üretmek için sürekli çalışan ve üreten bir topluluğuz.