mobil menu
Anasayfa » Eğitim » Bazı üniversitelerde tatil 9 gün !

Bazı üniversitelerde tatil 9 gün !

takvim 29 Nisan 2022    okunma 90 defa okundu    kat Kategori : Eğitim

Ramazan Bayramı tatiline sayılı günler kala bazı üniversiteler tatili uzatma kararı aldı. O üniversitelerin aldığı karara göre 4 Mayıs Çarşamba günü sona erecek olan bayram tatiline 5 Mayıs Perşembe ve 6 Mayıs Cuma günleri de eklenerek tatil 9 güne çıkarıldı.

Tatili uzatma kararı açıklayan üniversiteler şöyle:

ANKARA ÜNİVERSİTESİ

Ankara Üniversitesi Rektörlüğü’nün aldığı karara göre 5-6 Mayıs tarihlerinde idari tatil uygulanacak. Alınan kararı Üniversite şöyle duyurdu: “Ankara Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanlığının talebi üzerine, Ankara Üniversitesi Senatosunun 27.04.2022 kararı ile 2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik takvimine 5-6 Mayıs 2022 tarihlerinin “Bahar Tatili” olarak eklenmesine karar verildi.”

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Bayram haftası boyunca eğitim öğretime ara verilen İstanbul Teknik Üniversitesi, bayram haftasının daha önce ilan edilen akademik takvime göre bahar tatiline denk geldiğini açıkladı.

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Bayramda derslere uzaktan devam edecek olan Yıldız Teknik Üniversitesinin aldığı kararı Rektör Prof. Dr. Tamer Yılmaz şöyle duyurdu: “Sevgili öğrencilerimiz, Senatomuz, 5-7 Mayıs tarihlerinde Lisans ve Lisansüstü derslerinin çevrimiçi yapılmasına karar vermiştir. Şimdiden hepinize iyi bayramlar diliyorum.”

 ACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Bayram haftasını Bahar Tatili ilan eden bir okul da Hacettepe oldu. Üniversiteden yapılan açıklamada, “Üniversitemiz Lisansüstü Eğitim - Öğretim Akademik Takvimleri ve Lisans - Önlisans programlarının 2021 - 2022 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Takvimi’ne 5-6 Mayıs 2022 tarihlerinin Bahar Tatili olarak eklenmesi uygun görülmüştür” denildi.

DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ

Üniversite tatili uzatma kararını sosyal medyadan yaptığı duyuruyla açıkladı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Üniversitemizin Ramazan Bayramı ertesi 5 Mayıs 2022 Perşembe günü ve 6 Mayıs 2022 Cuma günü tatil edilmesine karar verilmiştir. Eğitim- öğretime 9 Mayıs Pazartesi günü devam edilecektir.”

BEYKENT ÜNİVERSİTESİ

Üniversite tatil kararını sosyal medyadan yaptığı açıklamayla şu şekilde duyurdu: “Üniversitemizde 5-6 Mayıs 2022 tarihleri arasında idari tatil ilan edilmiştir. Eğitim- Öğretime 9 Mayıs Pazartesi günü devam edilecektir.”

BİLGİ ÜNİVERSİTESİ

Üniversitenin aldığı karara göre bayram tatilinin ardından 5-6 Mayıs tarihlerinde derslere iki günlüğüne ara verildi.
facebook instagram twitter blog youtube
Üniversite Hazırlık © Copyright 2020, Tüm hakları Saklıdır.
Kaliteli içerik üretmek için sürekli çalışan ve üreten bir topluluğuz.